Dar Alanlar İçin Pratik Çözümler

Arkadaşlarınla paylaş...

KÜÇÜK EVLERE BÜYÜK FİKİRLER..

Eviniz yeterince büyük değilse ve dilediğiniz gibi dekore edemiyorsanız basit birkaç değişiklikle hem fonksiyonel , hem de dekoratif yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Renk ve ışık kullanımından mobilya seçimlerine kadar her şey evinizi olduğundan daha geniş gösterebilir; ancak seçimlerinizi yaparken nelere dikkat edeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Örneğin duvarlar için krem, sarı ve beyaz gibi açık ve parlak yansımalı renkleri tercih ederseniz mekan olduğundan daha ferah ve aydınlık görünecektir. Duvar kağıdı, koltuk ve kanepe döşemeleriniz için tercihinizi iri desenler yerine düz renklerden yana kullanabilirsiniz. Ayna kullanımı da odaya derinlik katan güzel bir ayrıntıdır.

 

GÜNEŞ GİRMEYEN EVE DOKTOR GİRER!

Pencereler için ışıktan daha çok faydalanabileceğiniz bir uygulama yapabilirsiniz. Mobilya seçiminde de büyük ve hantal olanların yerine fonksiyonel ve derli toplu olanları kullanmanızı öneriyorum. Eğer dar ve karanlık bir antreniz varsa alanı olabildiğince iyi değerlendirerek her santimetreyi rahatlıkla kullanabileceğiniz çözümler uygulayabilirsiniz.

Dar bir yatak odanız varsa dolap yerine tekerlekli askılıkları tercih edebilirsiniz. Diğer eşyalarınız için yatak altına da girebilen kanvas kutular oldukça kullanışlı.

DÜZENLİ YAŞAM ALANLARINA PRATİK İPUÇLARI:

Eski mobilyaya yeni işlev:  Giysi dolabınız yetersiz gelmeye başladıysa bir zamanlar kitaplık olan bir dolaba yeni bir işlev kazandırmanın zamanı da gelmiş demektir. Önceden dikey olarak kullandığınız üniteyi yatay olarak monte edip yeni bir raf sistemi kazanabilirsiniz.

Keyfinize göre mobilyalar: Mevcut mobilyalarınıza yenilerini eklemeye karar verdiyseniz tercihinizi modüler ünitelerden yana kullanabilirsiniz. Hem hafif, hem de montaj kolaylığı sağlayan modüler üniteleri ihtiyacınıza göre değiştirerek çok daha işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz.

Merdiven altı mucizesi: Merdiven altları eşyalarınızı düzen içinde saklamanız için alternatif alanlar yaratabilir. Kapalı dolap ünitelerinden yararlanabileceğiniz gibi tekerlekli ya da açık depolama elemanlarından da faydalanabilirsiniz. Eğer salona açılan bir merdiveniniz varsa altını kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Üstelik oldukça da dekoratif bir fikir.
Karanlık bir koridorunuz varsa, açık renge boyayarak aydınlık bir alan elde edebilirsiniz. Dar alanlarda ince ve uzun mobilyalar kullanarak, atıl yerlerden faydalanabilirsiniz. Merdiven altına bir dolap yerleştirerek, sık kullanmadığınız eşyaları saklayacak depolar elde edebilirsiniz.

Dolu Kafa Yeni Konu:  İşsizlik ve Etkili CV Hazırlama Teknikleri
Pencere önü sandık : Balkon penceresinin önüne büyük bir sandık koyun. Üstüne aynı ebatlarda renkli minder dikin. Hem akşamüstü dışarıya bakarak kahve keyfi yapabilir, hem de göz önünde bulunmasını istemediğiniz eşyaları kaldırabilirsiniz.

Aynalar : Küçük bir alanda, derinlik ve aydınlık hissi uyandırmak için ayna kullanın. Girintili, çıkıntılı köşelerde raf sistemi ile düzen elde edebilirsiniz. Hiçbir çözüm getiremediğiniz bir duvar ya da boş alana, odanın geri kalanıyla uyumlu ancak farklı bir desende duvar kağıdı kaplayın. Gün ışığı almıyorsa, duvar önüne, gerçeğinden ayrılmayacak başarıdaki yapma çiçeklerden koyun. Belki de en sevdiğiniz köşe orası olacaktır.

Ben bu küvetlere bayıldım. Banyo yaparken her şey elinizin altında.

İçeriği ne kadar beğendin?
[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Arkadaşlarınla paylaş...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGüvenlik Kontrolü *


Facebook

dolukafa

Instagram

dolukafa

WhatsApp

+90 531 850 2317