Hakkında

Merhaba. Şu an bu sayfayı okuduğuna göre görüyorum ki yollarımız bir şekilde kesişti. Kabına sığamayanların mekanına hoşgeldin.

Biz Kimiz ?

Tek işle uğraşmakla yetinmeyen, kendine sürekli yeni işler çıkaran, arayan, araştıran, bulduklarını paylaşan, hayallerinin peşinde koşan hayalperestleriz. Enerjimiz her daim yüksek. Çok şey gelse de başımıza kurtulamadık bu meraktan. Sığamadık kalıplara. Tepkiliyiz; basitliğe, sıradanlığa, yapaylığa.

Zoraki değildir prensiplerimiz. Dolu kafalı, yufka yürekleriz. Yaptığımız işten heyecan duymayı, keyif almayı biliriz. Duygulardır partnerimiz.

Sabit değildir fikirlerimiz, esneriz, esnetiriz, her düşünceyi mantık potasında eritir, tüm görüşleri bir güzel sentezleriz.

Ancak, bazı konularda da alabildiğine rijitiz. Doğruluktan, dürüstlükten asla taviz vermeyiz.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. Bizim kim olduğumuzla ilgili daha fazla bilgiyi makalelerimiz sana söyleyecektir.

Dolukafa.com Kuruluş

Dolukafa.com internet sitesi 30.03.2020 tarihinde kurulmuştur. Sitenin ismi, beyin fırtınası modeline dayanan tartışma biçimi esnasında, sevgili eşimin, bir sürü fikrimiz var kafamız dolu cümlesi üzerine önce kafasidolu.com olarak düşünülmüş sonrasında biraz daha kompakt hale getirilerek şu an ki halini almıştır.

Sitemizin kuruluş safhasında bir çok bakımdan desteğini esirgemeden bu sürece katkı sağlayan kadim dostum ve adaşım da özel bir teşekkürü hak ediyor.

Dolukafa.com Amacı

Aslına bakarsan, kuruluş felsefemizin tam olarak kimliğimizi yansıttığını söyleyebilirim. Biraz yukarıda kim olduğumuzu anlatmıştım. Bu bağlamda, aynen kendi kişiliklerimizde olduğu gibi; çok yönlü, geniş perspektifli, bilişsel esnekliğe sahip bir bilgi paylaşım platformu kurmak gayesindeyiz.

İşte tam da bu sebepten, kuruluş amacına hizmet edecek ve kişiliklerimizin çok yönlülüğünü yansıtacak biçimde herhangi bir konu ile kendimizi sınırlamadık. Bilginin her türünün kutsal olduğuna inanıyoruz.

Geleceğe Dair

Dün bitti, yarın henüz başlamadı. Elimizdeki tek gerçeklik bugün. Biz de bugünümüzü araştırarak, öğrenerek, paylaşarak yaşıyoruz.

Sen de kabına sığamıyor ve bu mekanın bir parçası olmak istiyorsan aramıza katılabilirsin. Haydi ne bekliyorsun…

Saygılarımızla…

İçeriği ne kadar beğendin?

Facebook

dolukafa

Instagram

dolukafa

WhatsApp

+90 531 850 2317