Online Eğitim ve Sertifika Programları ile Kariyer Planlama

Online eğitim şeklinde evde, ücretsiz ya da düşük maliyetler ile online sertifika programlarıyla kişisel gelişim sağlamak istiyor, kariyer planlama yönetimini doğru yapmayı hedefliyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Daha önce, profesyonel iş hayatında nasıl başarılı olunur, bununla ilgili bir yazı yazmıştık.

Bu makale de ise online eğitim ve sertifika programlarıyla kişisel gelişime katkı sağlamanın yollarından bahsedeceğiz.

online eğitim ve online sertifika

Etkileşimin her türünün online olmaya başladığı çağımızda, sınıflarda, yüz yüze eğitimin yerini, dijital platformlarda, sanal dersler aldı.

Gelişen teknolojinin şüphesiz en büyük fayda sağladığı alanlardan biri de zamandan ve mekandan bağımsız eğitim alabilme özgürlüğü oldu.

Peki bu özgürlük nasıl gerçekleşir ve bizlere katkıları nelerdir?

Online Eğitim İle Kişisel Gelişim Nasıl Sağlanır ?

Son yılların en popüler uygulamaları arasında online eğitim ve seminerler ilk sıralarda yer alıyor.

Eğitim kurumlarının bir çoğu cüzi ücretler karşılığında sertifikalı eğitimler verirken, bir çok üniversite ve çeşitli eğitim platformları da ücretsiz seminerlerle kariyer planlama konusunda kafası karışık bir çok kişiye yol haritası çiziyor.

Üstelik zaman ve mekan kısıtlamasının olmaması online eğitim ve seminerleri daha ulaşılabilir ve cazip hale getiriyor.

Kişisel gelişim kitapları bir kenara atılmamalı elbette ancak evinizin rahatlığında yeni bilgiler için zihninizde sanal disk alanı yaratarak, online eğitim ve ücretsiz online sertifika programlarının nimetlerinden faydalanma fırsatı da kaçırılmamalı.

1. Online Eğitim ile SQL Server Öğren

microsoft sql server

Yazılım dünyasının öncü markası Microsoft’un en önemli yazılımlarından biri olan SQL SERVER bilmek, sizi iş dünyasında bir adım öne çıkartacaktır.

SQL SERVER; verileri kolayca yönetebilmenize olanak sağlayan bir veri tabanı sistemidir. Bu sistem ile;

 • Sınırsız sayıda ki veriyi kolayca indeksleme ve sorgulama
 • Diğer veri tabanlarından alınan verilerle ana veri tabanı oluşturup analizini yapma
 • Veri akışı optimizasyonu yapma
 • Veri tabanında yer alan verileri silmek, güncellemek, düzenlemek gibi işlemleri gerçekleştirmek
 • Veri tabanı içerisinde yeni veri modeli tablosu tasarlamak gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz.

Bir çok eğitim merkezinin online şekilde sağladığı SQL eğitimlerini alarak kariyerinize ve kişisel gelişiminize önemli bir katkı da bulunabilirsiniz.

2. Google Flutter Öğren

google flutter online eğitim

Son yıllar da facebook, twitter, instagram ve diğer bir çok mobil uygulama günlük yaşantımız da oldukça fazla yer tutmakta hatta hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmektedir.

İşte siz de bir mobil uygulama geliştirip hem kendi hayatınızı değiştirmek hem de uygulamanın  kullanıcılarına yeni bir dünya sunmak istiyorsanız Google’ın 2017 yılında geliştirdiği,  Google Flutter öğrenmekle başlayabilirsiniz.

Kod üzerinde yaptığınız değişikliklerin uygulamada aktif bir şekilde görülmesi, yine tek bir kodla uygulamanın hem IOS hem de android yazılımlarda kullanılabilmesi, framework yapısı sayesinde daha kolay öğrenilebilmesi gibi özellikleri Google Flutter diğer mobil uygulama geliştirme yazılımlarından ayırıp ön plana çıkarıyor.

Sizler de online eğitim programları sayesinde çok indirilen bir uygulamaya imzanızı atabilir, evde kaldığınız günleri girişimcilik yönünden oldukça verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

3. Yabancı Dil Öğren

yabancı dil eğitimi

Birden fazla dil konuşabilmek hayatınızın her alanında size artılar sağlayacaktır.

Özellikle iş hayatında sıkça karşılaşılan sorunlardan biri olan yabancı dil öğrenme konusunu çözmek artık çok kolay.

Gelişen online dil eğitimi programlarıyla öğrenmek istediğiniz dili ,o ülkenin vatandaşı olan bir eğitmenle konuşarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca dijital platformların bu alanda da çeşitlilik göstermesi hobilerinizi gerçekleştirirken dil öğrenmenizi de sağlayacaktır.

En popüler ingilizce öğrenme online eğitim sitelerinden biri olan cambly sunduğu online dersler ile dil gelişiminize önemli katkı sağlıyor.

Bir çok okuma grubu, interaktif tiyatro grupları sayesinde hem dil öğrenip hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

4. Ürün Fotoğrafçılığı Öğren

ürün fotoğrafçılığı

Fotoğraf çekmekten zevk alıyorsanız bunu bir işe üstelik son zamanların en popüler işlerinden birisine dönüştürmeye ne dersiniz?

Online sertifika programları ile ürün fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmak da mümkün.

Ürünleri dokunarak ve çıplak gözle görerek satın almanın yerini, internet üzerinden alışverişin aldığı bu günlerde ürün fotoğrafçılığı oldukça popüler bir meslek haline gelmektedir.

Bir çok büyük firma internet üzerinden güvenli alışveriş platformları sayesinde ürün pazarlarını genişletirken, ürünlerinin etkileyici yönlerini ön plana çıkartacak ürün fotoğrafçılarıyla da çalışmaya başlamıştır.

Böylece ürün fotoğrafçılığı fotoğraf çekme hobisi olan bir çok kişi için yeni bir meslek dalı haline gelmiştir.

Ürün fotoğrafçılığı üzerine verilen ücretsiz online eğitimler teknik bilgi açısından yeterli olmaktadır.

Kişisel bakış açınız ve zevklerinizle bilgilerinizi harmanlamanız sonucunda ortaya muhteşem işler çıkartabilir ve belki de büyük firmaların dikkatini çekerek bu alan da isim yapan bir fotoğrafçı olabilirsiniz.

5. Corel Draw Öğren

corel draw eğitimi

Sınır tanımayan çizgilere sahip olan bir grafik tasarımcı olmak, hayal gücünüzün ürünlerini insanlarla paylaşmak için bu programı online kişisel gelişim eğitimleri ile öğrenmekle işe başlayabilirsiniz.

Vektörel tabanlı bir grafik tasarım programı olan corel draw ile çantadan t-shirte, kurumsal logolardan, kartvizitlere kadar bir çok tasarım yapabilirsiniz.

Daha çok matbaa sektöründe kullanılan corel draw  programı kolay kullanım sunan arayüzü ile başarılı grafikerlerin tercih sebebi haline gelmiştir.

Online eğitimler ve ücretsiz sürüm denemeleriyle biraz çalışarak kendinizi geliştirebilir, kısa süre de sıra dışı çizgilere sahip t-shirtlerin, kupaların yaratıcısı haline gelebilir hatta belki de kendi markanızın sahibi bile olabilirsiniz.

6. Seslendirme Sanatçılığı Öğren

seslendirme sanatçılığı nasıl öğrenilir

Sesinizi doğru kullanmak, kendinizi ifade etme yollarından belki de en önemlisi.

Ne söylemek istediğinizi doğru tonlama ve vurgularla karşı tarafa daha kolay biçimde aktarabilirsiniz.

Üstelik bunun eğitimini almanız sizi mesleki anlamda da hiç beklemediğiniz yerlere taşıyabilir.

Kim bilir belki de o çok sevdiğiniz dizinin başrol karakterinin iletişim yolu sizin sesiniz olur.

Sesinizle bir çok karaktere hayat verip hem eğlenip hem para kazanabilir bunun yanı sıra doğru ve etkili konuşma yöntemlerini öğrenerek kişisel gelişiminize de büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

Sadece dizi ve filmler de seslendirme sanatçılığı yapılıyor diye düşünmeyin.

Gelişen teknoloji ile bir çok kitap, tiyatro oyunu da okuma versiyonlarıyla hayatımızda yerini aldı.

Kitap okumaya, tiyatroya gitmeye zamanı olmayan bir çok insan yol da , alışverişte, herhangi bir uğraş içerisindeyken kulaklıklarını takıp sevdiği kitabın sayfaları arasında kaybolmaya başladı bile.

7. Kahveleri Öğren Barista Ol

online eğitim ile barista nasıl olunur

Yemekler yendi mi sofralar toplandı mı hemen arkasına misafirlere bol köpüklü bir Türk kahvesi ikram edilirdi.

Günümüz de ise kültürümüzün ayrılmaz parçası kırk yıllık hatırı olan Türk kahvelerinin yerini yavaş yavaş dünya kahveleri, filtre kahveler, espressolar almaya başladı.

Hal böyle olunca bu kahveleri doğru şekilde pişirip sunum yapacak olan baristalara olan ihtiyaç ise arttı. Barista nedir diyenlerimiz olabilir.

Barista İtalyanca da barmen anlamına gelmektedir ancak dünyada ki kullanımıyla barista kahve türlerini hazırlayan kişiler için kullanılmaktadır. Böylece barista ve barmen ayrımı da ortaya çıkmıştır.

Ben barista olmak istemiyorum ama lezzetli kahveden de vazgeçmem diyenlerdenseniz yine de online eğitim doğru bir tercih.

Kısa süre de kahve türlerini ve yapım şekillerini öğrenebileceğiniz bu eğitimler sayesinde hem yeni bir meslek edinebilir hem de kendinize ve misafirlerinize kokusu burnunuzda tadı damağınız da kalacak nefes kahveler yapabilirsiniz.

8. Amigurumi Öğren

Son yıllar da Japonya dan kültürümüze taşınan ve örneklerini sık sık gördüğümüz amigurumi sanatı; sık iğne tekniğiyle oyuncak yapma sanatıdır.

Aslında Türk kültüründe örgü geçmişten günümüze çeşitliliğini koruyan bir sanat dalıdır.

Üstelik sık iğne tekniği de en çok kullandığımız tekniklerden birisidir. O yüzden amigurumi bebek yapımına yabancı olduğumuzu söyleyemeyiz.

Amigurumiyi kendinize zevkli bir hobi edinmek için öğrenebileceğiniz gibi, organik ve doğal iplerle yapılan oyuncakların satıldığı pazardan da payınızı alabilirsiniz.

Son yıllarda ailelerin zararlı kimyasallardan ve plastiklerden çocuklarını korumak için organik malzemelerden yapılmış oyuncakları tercih etmesi amigurumi için ciddi bir pazar oluşturmuştur.

Üstelik ürünlerin kişiye özel ve el yapımı olması da değerini arttırmaktadır.

Yaratıcılığınızı konuşturarak rengarenk bir dünyanın kapılarını aralayacağınız bu hobi ile sadece oyuncak yapabileceğinizi düşünmeyin.

Amigurumi anahtarlıklar, abajur başlıkları, dekoratif ürünler hepsi sizin hayal gücünüzün ürünü olarak zihniniz de saklı. Tek yapmanız gereken online eğitimlerle teknikleri öğrenmek ve başlamak.

9. Online Eğitim ile Yoga Öğren

yoga nedir online eğitim

Yoga nedir? Yoga bir spor mudur? Yoga ile zihnin ilişki nasıldır? Yoganın faydaları nelerdir?

Aklınız da ki tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını yoga eğitimlerinde bulabilirsiniz ancak bir fikriniz olması açısından burada kısaca değinelim.

Yoga nefes odaklı bir zihin ve vücut egzersizidir.

Yoğun iş temposu, stresli ortamlar, hava kirliliği ve diğer bir çok faktör bedenimizle birlikte ruhumuzu da yıpratır.

Bunun sonucunda kronik baş ve vücut ağrıları, odaklanma problemleri, depresyon, uyku düzeninde bozukluklar gibi yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren olumsuzluklar yaşarız.

Yoga ile yapılan egzersizler sayesinde vücudunuzun ve zihninizin uyumu sağlanır bunun sonucunda da  kas eklem ağrılarınız azalır, uyku kaliteniz artar, doğru nefes alıp verme tekniği sayesinde solunum fonksiyonlarınız gelişir ve kan akışınız artar.

Fiziksel faydalarının yanı sıra meditasyon hali kendinizi dinleme ve zihninizi arındırma fırsatı verir.

Yogayı kendiniz için bir hediye olarak görebilirsiniz.

Bir çok şeye yatırım yaptığımız hayatta aslında en büyük yatırımın kendi ruh ve beden sağlığımız olduğunu unutmadan yaşamamız gerekir.

Alacağınız yoga eğitimi ile öncelikle Yoganın mantığını kavrayacak daha sonra da egzersizleri nasıl uygulamanız gerektiğini öğrenecek ve hayatınız da yeni bir başlangıç yapacaksınız.

10. Çocuklar İçin Sanat Eğitimi Öğren

çocuklar için sanat eğitimi

Bu eğitim özellikle çocuk yetiştirmekten mesul olanlar için oldukça yararlı bir eğitim.

Çocuğunuzun okul ya da kreş haricinde evde de etkili ve verimli zaman geçirmesini istiyorsanız öncelikle sizin donanımlı olmanız gerekiyor.

Sanatın; çocukların motor becerilerinin gelişmesinde oldukça etkili olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Çocuklarınıza, yapacağınız etkinliklerle ,beyinlerinin hem sağ hem de sol yarım kürelerini kullanma fırsatı vererek zihinsel gelişim süreçlerine katkı sağlayacak ayrıca yaratıcılıklarını da destekleyeceksiniz.

Tüm bu aktiviteler çocukların sorumluluk bilinci kazanmasına yardımcı olurken okul hayatında başarıyı getirecektir.

Ama her şeyden öte sizin doğru yöntem ve yaklaşımlarla çocuğunuzla beraber keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak belki de sizi çocuğunuzun sanata bakışında alfa konumuna getirecektir.

Profesyonel anlamda da çocuk gelişimi ya da buna benzer alanlar da mesleki olarak aktifseniz tercih edilme sebebi olarak size ayrıcalıklı kılacak bir eğitim olacaktır.

Online Eğitim ve Sertifika ile Kişisel Gelişim

Online sertifika programları kişisel gelişimi destekleyerek iş hayatı başta olmak üzere hayatın her alanına sirayet edecek faydaları beraberinde getiriyor.

Kişisel gelişim eğitimleri daha nitelikli bireyler olma yolunda ufkumuzu aydınlatıyor.

Hem kişisel gelişiminizi hem de mesleki kariyerinizi destekleyecek eğitimleri derlediğimiz bu yazımızın size en uygun ve keyif veren eğitimlerin bulunduğunu umut ederek, hayatınız da yeni kapılar açılmasına vesile olmasını diliyoruz.

Yeni yazılarımızda görüşmek dileğiyle, sağlıkla kalın efendim…

İçeriği ne kadar beğendin?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

37 Cevaplar

 1. 26 Mart 2022

  … [Trackback]

  […] Here you can find 97374 additional Information on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 2. 2 Nisan 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 3. 6 Mayıs 2022

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 4. 11 Mayıs 2022

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 5. 20 Mayıs 2022

  … [Trackback]

  […] There you can find 78394 additional Information on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 6. 26 Mayıs 2022

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 7. 26 Mayıs 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 8. 13 Haziran 2022

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 9. 14 Haziran 2022

  … [Trackback]

  […] Here you can find 64757 additional Info to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 10. 21 Haziran 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 11. 22 Haziran 2022

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 12. 27 Haziran 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 13. 2 Temmuz 2022

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 14. 5 Temmuz 2022

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 15. 26 Temmuz 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 16. 31 Temmuz 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 17. 3 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 18. 5 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] There you will find 73616 more Info to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 19. 8 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 20. 11 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 21. 12 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Here you will find 53097 additional Info to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 22. 19 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 23. 28 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 24. 31 Ağustos 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 25. 1 Eylül 2022

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 26. 21 Eylül 2022

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 27. 21 Eylül 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 28. 12 Ekim 2022

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 29. 12 Ekim 2022

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 30. 21 Ekim 2022

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 31. 23 Ekim 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 32. 31 Ekim 2022

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 33. 13 Kasım 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 34. 13 Kasım 2022

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 35. 17 Kasım 2022

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 36. 29 Kasım 2022

  … [Trackback]

  […] There you will find 17579 additional Info on that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

 37. 2 Aralık 2022

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: dolukafa.com/online-egitim-ve-sertifika-programlari-ile-kariyer-planlama/ […]

Bir cevap yazın

Facebook

dolukafa

Instagram

dolukafa

WhatsApp

+90 531 850 2317