Ptt Ücretsiz Maske Dağıtımı (E-DEVLET ÜZERİNDEN)

Arkadaşlarınla paylaş...

Hepimizin başının belası covid-19 (corona virüs) ile mücadele kapsamında devlet bir çok karar alıyor. Son alınan kararlardan bir tanesi de sosyal hayata katılan her bireyin maske takması idi. Karar yerinde ancak maskesi olmayan insanların bu karara nasıl uyacakları en büyük soru işaretiydi. Özellikle de maskeler karaborsaya düşmüş iken.

Bugün (05.04.2020) alınan bir karara göre ptt posta aracılığıyla 20 yaş üstü ve 65 yaş altındaki herkese her hafta 1 defa olmak üzere 5 adet maske gönderilecek. Bu haktan faydalanabilmek için aşağıda belirttiğim yönergeyi takip etmeniz yeterli olacaktır.

Ptt Ücretsiz Maske Dağıtım Rehberi

Ptt’nin haftalık 5 adet dağıttığı maskelere sahip olabilmek için;

  1. ilk olarak ücretsiz maske dağıtımı talep formunun bulunduğu internet sitesine giriniz. Siteye girmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.
  2. Karşınıza çıkan sayfa da kişisel bilgilerinizi giriniz. Kişisel bilgilerinizi girerken verdiğiniz bilgilerin doğru olduğuna emin olunuz aksi durumda bu imkandan faydalanamayabilirsiniz.
  3. Eğer aynı evde 1’den fazla sayıda kişi yaşıyor ise ailenin diğer bireyleri için de maske talebinde bulunmak için; “Ailenizden Kişi ya da Kişilerin T.C. Kimlik Bilgilerini Eklemek için Tıklayın”, yazında “TIKLAYIN” yazan yere tıklamanız ve açılan penceredeki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  4. TC Kimlik no, isim soyisim, telefon, doğum yılı, adres ve e-posta bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra; Üyelik Sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını okudum, kabul ediyorum ve Ben robot değilim, kutucuklarını onaylamanız gerekiyor.
  5. Tüm bu işlemlerin ardından sayfanın en altında yer alan; Maske siparişi ver, butonuna tıklayarak işlemi sonlandıracaksınız.

Bu zorlu günlerde alacağımız en büyük tedbirin evde kalmak olduğunu unutmamalıyız. En kısa zamanda sağlıklı günlerde görüşmek üzere. Hoşçakalın…

Not; Son yapılan açıklamaya göre talepler e-devlet üzerinden de yapılabilecektir. Bununla ilgili ayrıntıları başka bir başlıkta verebiliriz.

İçeriği ne kadar beğendin?
[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]


Arkadaşlarınla paylaş...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGüvenlik Kontrolü *


Facebook

dolukafa

Instagram

dolukafa

WhatsApp

+90 531 850 2317